WordPress SEO algajatele

Iga kuu toimub üle 1,2 triljoni sissejuhatuse otsingu

93% veebikogemustest algab otsimootoriga

Sissejuhatus

See juhend töötati välja selleks, et mõistatus otsingumootoritest välja viia – kuidas need toimivad ja kuidas panna need teie heaks tööle. Otsimootorite optimeerimise (SEO) põhialuste mõistmiseks hõlmame veebisaite, veebidisaini ja veebisisu. Saate teada, miks SEO on oluline ja kuidas saate oma uusi teadmisi SEO põhimõtetest rakendada. Pärast selle juhendi valmimist saate täielikult tutvuda SEO-protsessiga ja mõistate suurt osa selle taga olevast mehaanikast.

mis on seo

Mis on SEO?

SEO on meetod veebisaidi nähtavuse ja paremusjärjestuse suurendamiseks otsingumootori tulemuste lehtedel. SEO aitab meil luua otsingumootorisõbralikumaid saite ja paremaid kasutajakogemusi pakkuvaid saite.

Veebisaidi nähtavust mõjutavad paljud asjad, sealhulgas disain, lehel olevad märksõnad ja lingid. Lisaks pole paljud SEO elemendid hästi teada. Seetõttu ei saa inimesed oma veebisaitide ja sisu paremaks muutmiseks SEO-d täielikult ära kasutada.

Otsimootori anatoomia
Otsingumootori anatoomia [infograafik]

Oluline on meeles pidada, et otsingumootorid kasutavad algoritme, mis alles kasvavad ja arenevad. Ja otsingumootorite värskendused on loodud selleks, et aidata otsingumootoritel pakkuda kvaliteetsemaid tulemusi.

Kuidas see töötab

Selle lihtsamaks selgitamiseks töötab SEO järgmisel põhimõttel.

MOOTORI ÜLDSENE OTSINGU TURU

globaalne otsimootoriturg
  • Teete veebisaidi ja otsustate, milliseid oma veebisaidi osi soovite otsingumootori jaoks nähtavaks teha.
  • Otsimootor saadab „veebiandurid” teie veebisaidile ja selle lehtedele sisendi kogumiseks.
  • Otsimootor kasutab seda sisendit teie sisu ja teie veebisaidi kui terviku kvaliteedi hindamiseks.
  • Selle hinnangu põhjal saavutatakse teie veebisaidi esialgne paremusjärjestus.

Iga kord, kui saadate uusi järjestamissignaale, külastavad indekseerijad teie lehte uuesti ja värskendavad andmebaasis olevat teavet. See võib värskelt avastatud andmete kvaliteedi põhjal teie saidi paremusjärjestust paremaks muuta või vähendada.

Google saab igal päeval üle 57 000 otsingu sekundis, mis tähendab ligi 2 triljonit otsingut aastas

Google hindab, et Internet sisaldab nüüd umbes viis miljonit terabaiti andmeid – kuid otsinguhiiglane on sellest kõigest indekseerinud vaid 0,04%

Miks see on oluline

Teil on oma veebisaidi loomise eesmärk ja soovite, et inimesed saaksid selle leida. SEO tundmine aitab teil oma vaatajaskonda üles ehitada. Teate, milliseid kujunduselemente eelistada.

Ka ilma SEO-ta on kogu teie raske töö ilma asjata, kuna ilma nähtavuseta veebisait on peaaegu nagu veebisait, mida pole olemas. Ja kui teil pole piisavalt külastajaid, võib SEO teadmine aidata teil täpselt välja selgitada, miks teie sait pole piisavalt nähtav, ja juhendada teid paremusjärjestuse parandamisel astuma..

Kas saate seda iseseisvalt teha??

Google moodustas peaaegu 40% kõigist USA digireklaamide kulutustest eelmisel aastal. Facebooki osakaal oli umbes 8%

Teoorias jah. SEO on midagi, mida saate ise teha, kui teil on vajalikud oskused. Peate teadma, kuidas kujundada veebisaiti, kirjutada kvaliteetset sisu, optimeerida oma veebisaiti väiksemate ekraaniplatvormide jaoks ja käsitleda muid tehnilisi aspekte. Hea uudis on see, et nende ülesannete täitmisel on palju tööriistu.

SEO on elukestev protsess ja teie veebisait peab olema ajakohane, seega peate sisu lisama ja oma veebisaiti sageli värskendama. Arvestades, kui palju kvaliteetse SEO kampaania jaoks kulub palju pingutusi, otsustavad paljud inimesed kogu selle või osa sellest tellida.

Nüüd käsitleme mõnda SEOga seotud spetsiifikat ja näete, kui palju elemente kvaliteetne SEO kampaania sisaldab.

SEO edetabeli tegurid 2018

30%
Lingid

23%
Värske sisu

9%
Pealkirjade sildid

8%
Sihtlehe optimeerimine

8%
Mobiilne reageerimisvõime

5%
Kasutaja kogemus

5%
Ühiskondlikud signaalid

4%
Hästi kodeeritud

3%
Saidi kiirus

2%
Märksõnad sisus

2%
Märksõnad URL-is

1%
Domeeni vanus

SEO järjestamise tegurid

SEO kallal töötades peate olema teadlik olemasolevatest teguritest, mis mõjutavad teie asetust. Need on elemendid, mis mõjutavad teie asetust kas negatiivsel või positiivsel viisil. Paigutustegureid on kahte tüüpi: lehel ja lehel. Vaatame need tegurid üle ja käsitleme mõnda neist ülejäänud juhendis lähemalt. Näete, kuidas mõned on iseenesest mõistetavad, samas kui teised võivad vajada selgitamist.

Leheline SEO

Õnneks on WordPressi platvormil mitmeid erinevaid pistikprogramme, mis võimaldavad teil oma lehel olevat SEO hõlpsalt optimeerida! Vaatame paar asja, millele peaksite tähelepanu pöörama.

Lehe optimeerimine ja laadimiskiirus

Veebilehti, mis laadivad kiiremini kui 2 sekundit, peetakse Google’i rekordiraamatutes heaks

Iga teie veebisaidi leht peaks laadima kiiresti. Pole saladus, et Google reastab kiiremad veebisaidid kõrgemale ja seda seetõttu, et nad soovivad oma kasutajatele parimat jõudlust pakkuda. Samuti võib teie veebisaidi aeglase laadimise korral oodata kõrgemat põrkemäära. On kaks olulist tegurit, mida peaksite lehtede ja nende laadimiskiiruse optimeerimisel arvestama.

Esiteks tuleks teie veebisaidid optimeerida erinevat tüüpi seadmete jaoks. Õnneks on seda lihtne kontrollida. Enne kui otsustate WordPressi teema osta, kontrollige, kas sellel on mobiilside tugi; see muudab teie lehed algusest peale märkimisväärselt paremaks.

Veidi enam kui pooled USA veebipoodidest ostjad ei osta saidilt aeglase laadimise korral

Kiiruse laadimisel on pluginad, mis aitavad teil oma veebisaiti paar korda kiiremini käitada. Nende pistikprogrammide kasutamine ei pruugi alguses vajalik olla, kuid külastajate arvu kasvades muutub vajalikuks vahemällu pistikprogrammi lisamine. Seetõttu lisage see algusest peale, kuna see paneb teid WordPressi veebisaidi lendama. Üks populaarsemaid vahemällu pistikprogramme on WP Super Cache.

Esmamuljed on 94% -ga seotud kujundusega. Sisu tarbimiseks kulub 15 minutit, kuid kaks kolmandikku inimestest loeks pigem midagi kaunilt kujundatud kui tavalist

Kasutajasõbralik paigutus

See on veel üks passiivne tegur, mis mõjutab suuresti teie veebisaidi SEO-d. Eelkõige aitab hea disain ja intuitiivne navigeerimine aidata inimestel hõlpsalt leida seda, mida nad otsivad. Selle tulemuseks on vähem põrkemäärasid, kuna inimesed püsivad atraktiivse paigutusega veebisaidil, mida nad saavad hõlpsasti mõista ja kasutada.

Oma veebisaidi kasutajasõbralikuks sirvimiseks lugege läbi palju teemasid ja pöörake tähelepanu neile kõrgelt hinnatud teemadele. Teema on hõlpsasti kasutajasõbraliku kujundusega, lisaks saate seda hiljem redigeerida.

Ettevõtted, kelle ärinimes on tugev märksõna, on 1,5 punkti kõrgemal kui siis, kui nimes pole ühtegi märksõna

Märksõnad URL-ides

Kui teie leht on valitud konkreetse märksõna jaoks, on ideaalne, kui teie märksõna paigutatakse lehe URL-i. Seda saab WordPressis hõlpsasti seadistada; peate lihtsalt minema Seaded -> Permalink ja valima suvandi Postituse nimi. See paneb pealkirja märksõnad teie lehe URL-i.

Tarkvara töötab enam kui 4 miljonil saidil ja 9,5% -l maailma miljonist populaarsemast saidist. Ainuüksi WordPressis on see kogunud üle miljoni allalaadimise

Peaaegu 100% kasutajatest muudab märksõnaotsingut pärast seda, kui nende esialgne otsing on ebaõnnestunud

Yoast SEO jõud

See peab olema pistikprogramm, kui otsite võimalust oma WordPressi veebisaidi kõigi postituste ja lehtede täielikuks optimeerimiseks. See pistikprogramm võimaldab teil hõlpsalt luua XML-saidikaardi, mis vastutab suhtlemise eest otsingumootoritega, milliseid lehti ta peaks indekseerima. Kui olete XML-saidikaardi loonud, on selle lisamine Google’i veebimeistri tööriistakomplektile lihtne.

Lisaks aitab see pistikprogramm iga postitust paremini optimeerida, analüüsides teie SEO pealkirju, nälkjaid ja metakirjeldusi. See on väga oluline, kuna pistikprogramm aitab teil märksõna nähtavust ja märksõnade tihedust teie sisus.

Märksõna tähtsus

Märksõnad on teie sisukampaania põhielemendid. Alloleval diagrammil näitab lehel oleva SEO täpsem ülevaade, et seotud märksõnade ja esmaste märksõnade kasutamine moodustab vastavalt 75% ja 40% lehel olevast SEO-st

Naiivne vaade
lehelt

Täpsem vaade lehelt

Märksõna tihedus

Kuna me käsitleme märksõnu, on allpool toodud mõned muud märksõnad, mida saate kasutada oma nähtavuse suurendamiseks või lihtsalt paremusjärjestuse määramiseks. Kasutage valitud märksõna või märksõna fraasi:

  • Teie pealkirja silt
  • Kirjelduse silt
  • H1 silt
  • Artikli esimesed 100 sõna

Märksõna tihedus

Kõik, mida peate tegema, on veenduda, et märksõna mainitakse kogu tekstis loomulikult ja et see ei tunneks end nagu eksemplaris ebamugav ega sunnitud. Peaksite märksõna jaoks kasutama ka sünonüüme, kuna tekst voolab loomulikumalt. Lisaks saate äärmiselt suure märksõnatihedusega, mida mõnikord nimetatakse märksõna täiteks, tulemuseks otsimootorites tõenäoliselt negatiivseid tulemusi, ja seepärast liikuge kergelt.

Kvaliteetne sisu on kõigi hea SEO strateegia võtmetegur. On teada, et sisu täiustused suurendavad ajaveebiliiklust isegi 2000%

Lehtede ja sisu korraldamine

Selleks, et otsingumootor saaks teie lehti hõlpsamalt indekseerida, peaksite hoolikalt looma kategooriad ja alamkategooriad. Koos sildistamissüsteemiga saate hõlpsalt seada hierarhia, mida mitte ainult otsingumootorid hõlpsalt käsitlevad, vaid ka teie, külastajad.

Sisu pikkus

66% oma klassi parimatest ettevõtetest on otsinud sisu loomise protsessi algusest peale

Enamik eksperte soovitab, et teie sisu peaks olema vahemikus 1500 kuni 2500 sõna. Täpsema teabe sisu kohta anname hiljem selles juhendis.

Sisu originaalsus

Pikka vormi sisaldav, üle 1000 sõna sisaldav sisu saab pidevalt rohkem jagamisi ja linke kui lühema vormi sisu

On oluline, et teie sisu ei oleks olemasoleva veebisisu duplikaat, kuna teie sait saab karistuse.

Kujutise optimeerimine

Pildid on ka järjestamissignaalid, kui kasutate piisavat nime, pealkirja, teksti, kirjeldust ja pealdist. Nii et olge põhjalik, sest liiklus võib teie lehel lõppeda lihtsalt piltide sirvimisega.

Vanade ajaveebi postituste värskendamine ja uuesti avaldamine uue sisu ja piltidega võib orgaanilist liiklust suurendada kuni 111%

Uuendused

Google eelistab paremusjärjestuse määramisel vanemaid lehti, millel on sisukat värskendust. Kui teie värskendus koosneb ainult mõne sõna ja lause muutmisest, siis ei loeta seda mõjuvaks. Tehke vastavad muudatused ja muutke terveid lõike või lisage uut teavet.

Ka siis, kui kasutate WordPressi vanemat versiooni, võib see lugeda signaaliks, et jätate oma veebisaidi tähelepanuta, mis võib põhjustada negatiivseid SEO-punkte.

Aktiivsus on oluline kõigi otsingumootorite järjestamise tegur, seetõttu värskendage parimate tulemuste saamiseks regulaarselt nii platvormi kui ka sisu.

Kui kasutate WordPressit või mõnda muud platvormi, mis kasutab pistikprogramme, veenduge, et need pistikprogrammid oleksid alati ajakohased. Aegunud pistikprogrammid on levinud põhjus, miks häkkerid pääsevad teie veebisaidile

Turvalisus

Kuidas mõjutab turvalisus SEO-d? Noh, kui teie veebisaiti häkitakse, saab seda kasutada pahavara juurutamiseks. Google ei hooli sellest, kas olete vastutav pahavara eest või kui teid on häkitud, siis saab veebisait karistada, see tähendab, et see on otsingutulemustest deindeksiseeritud. See muudab kõik SEO jõupingutused kaduma.

Peaaegu pooled top 10-st veebilehtedest kasutavad nüüd HTTPS-i krüptimist

Seetõttu on väga oluline kasutada mingisugust turvalisust. Sucuri on suurepärane veebisaitide kaitsmise veebisait ja see aitab teil oma veebisaidil ära hoida mitmesuguseid rünnakuid. Häkkimine võib põhjustada rea ​​probleeme, mis võivad mõjutada veebisaidi SEO-d, ja selle kõige vältimiseks on hea turvalisuse kasutamine ülioluline.

Väljamineva lingi kvaliteet ja asjakohasus

Teie leht peab sisaldama teie sisuga seotud linke. Lingid peaksid viima saitidele, millel on volitused ja mida otsimootorid usaldavad. Lisaks peaksid need saidid olema niššidega seotud, mitte ainult kuulsate ajaveebide või uudiste saitidel.

Optimeerige oma lingistruktuuri üldist piiratust – 2-3 linki artikli seostes asjakohaste ajaveebipostitustega

Väljaminevate linkide arv

Paljud lingid, mis viivad madalama taseme domeenide veebisaitidele, võivad tunduda varjulised. Võite ilmuda kõigi ajaveebide korral tasuta, mille peamine eesmärk on lingimahla hankimine. Lingimahl on termin, mis kirjeldab saidi positiivset paremusjärjestust teisele saidile viimisel. Teisisõnu, võite tekitada tarbetut kahtlust ja hakata autoriteeti kaotama, kuna liiga paljud teie väljaminevad lingid viivad igasugustele erinevatele veebisaitidele. Tippdomeenide loendi leiate aadressilt Määratud nimede ja numbrite Interneti-korporatsioon (ICANN).

Katkised lingid

Sisu loob suhtlusliini teie ja teie kliendi vahel. Tõhus suhtlus suurendab klientide hoidmist 88% ja bränditeadlikkust 87%
Sidusettevõtte lingid

Katkised lingid pole kellelegi kasuks, nii et peate oma sisu igal nädalal kontrollima, et veenduda, kas lingid töötavad õigesti, või asendama need juhul, kui need pole.

Sidusettevõtte lingid

Üldiselt ei tohiks sidusettevõtte lingid teie saidile negatiivset mõju avaldada. Kuid kui suurem osa teie lehel olevatest linkidest on seotud sidusettevõtetega, võib Google hakata teid tähelepanelikumalt jälgima, veendumaks, et teie sait pole seal ainult sidusettevõtete eesmärkidel ja et see pakub enamat kui lihtsalt põhilist madala kvaliteediga sisu.

Grammatika ja õigekiri

Üsna ilmne näpunäide, kuid, et kindel olla, tasub seda mainida. Kui teil on grammatika ja õigekirjavead, saate negatiivseid punkte.

Tegelikult kasutas 90 protsenti kümnest populaarsemast saidist oma optimeerimisstrateegiate osana meetakirjeldusi ja 80 protsenti oma sisus H1-silte.

Täpid ja numbrid

Need strukturaalsed sisutööriistad aitavad luua paremat kasutajakogemust. Kui teie sisu jaotatakse väiksemateks ja sisukateks tükkideks, on lugejatel lihtsam sellest aru saada. Seetõttu mainitakse nimekirju ja täppjaotusi positiivse edendustegurina.

Kasulik lisasisuOtsingutulemuste esimesel lehel on URL-ide keskmine põrkemäär 46%

Teine hea tegur on kasulik sisu. Selgituseks peate lisama midagi, mis aitab kasutajatel, kes teie sisu loevad või vaatavad. Näiteks kui kirjutate rahanduse ja valuutade kohta, oleks kasulikku sisu lisamine valuutamuunduri tööriista lisamine, mida kasutajad saavad kohapeal kasutada, ja see muudaks teid paremaks.

Multimeedia

Pildid, videod, infograafikad, slaidiseanssid ja muud multimeediumvormid võivad toimida kvaliteedisignaalidena, kui need on asjakohased ja külastajad neid kasutavad.

URL-i pikkus

Sidekriipsude liigset kasutamist URL-ides võib pidada rämpsuks, seega on kõige parem olla ettevaatlik ja piirata sidekriipsude kasutamist URL-ides võimaluse korral. Brent Carnduff soovitab URL-i kirjutades teha sellest 3-5 sõna, mis eraldatakse sidekriipsuga (-), mitte alajoonega (_)

Seda kinnitati tarbetult pikki URL-e mõjutab teie nähtavust negatiivselt, seega olge lihtsalt ettevaatlik.

URL-i tee

Eelistatavad on lühemad URL-id. Teil pole vaja seda äärmusesse võtta ja kui teie URL on juba vähem kui 50–60 tähemärki, siis ärge selle pärast üldse muretsege. Kuid kui teie URL-id lükkavad üle 100 tähemärgi, on tõenäoliselt võimalus need ümber kirjutada ja väärtust saada. Lühemaid URL-e on kergem sõeluda, kopeerida ja kleepida, sotsiaalmeedias jagada ja manustada

Selle üle ei maksa liialt muretseda, kuna sellel on väga väike mõju, kuid kui teie leht on teie kodulehele lähemal, sisemiste linkide saidil terdy.dy.ms, võib see saada väikese tõuke. Pidage meeles, et te ei tohiks lubada igal lehel linkida oma kodulehele ja vastupidi, kuna see tuleks reserveerida teie saidi lehtedele, millel on teie arvates kõige suurem väärtus. Niisiis, valige paar erakordse sisuga lehte, millele pääseb juurde kodulehelt, ja veenduge, et ka muu vähem populaarne sisu viiks loomulikult ka nendele lehtedele. Kui kasutate sisesidemeid liiga palju, võib see teie asetust kahjustada, kuid nende oskuslik kasutamine toob teile mõned punktid.

Viited ja allikad

Kui tsiteerite viiteid ja allikaid nagu uurimisdokumendis, näitab see kvaliteetset sisu ja head positsiooni tegurit. Sarnaselt muude väljaminevate linkidega on olulisus ja kvaliteet.

Leheväline SEO

75% SEO-st on leheväline ja 25%
lehel

Need on tegurid, mille üle te otseselt kontrolli ei oma, kuid need mõjutavad teie saidi autoriteeti. Nende potentsiaali ärakasutamiseks peate kasutama teatud SEO tehnikaid, mida käsitletakse selles juhendis hiljem. Vaatame nüüd, millised on need lehevälised järjestamise tegurid.

Sissetulevate linkide arv

Sissetulevad lingid on lingid, mis viivad teie veebisaidile või veebilehele. Kuna nad pärinevad teiselt veebisaidilt, nimetatakse neid ka välisteks linkideks. Pidage meeles, et kõik lingid pole loodud võrdselt. Mõned neist on palju tähendusrikkamad kui teised. Iga sissetulev link on aga pingetegur, seega mõjutab nende arv teie paremusjärjestust. Kuid kui kõik need pärinevad ühest veebisaidist, ei tee see teile palju head, seetõttu peaksite hoolitsema selle eest, et saate linke erinevatelt veebisaitidelt.

SEO müügivihjete sulgemismäär on 14,6%, samas kui väljaminevate müügivihjete (nt otseposti või trükitud reklaamide) sulgemismäär on 1,7%

Sissetulevate linkide kvaliteet

Lingide kvaliteedi ja lingi väärtuse määravad paljud tegurid, mida käsitletakse hiljem. Nagu mainitud, annavad mõned lingid teile rohkem linkimahla kui teised, nii et kui võimalik, otsige kvaliteetseid linke.

Lingi hankimise sagedus või kiirusLeheküljeväline SEO on sama oluline kui kohapealne SEO. Lingi loomise peale mõeldes ärge võtke lihtsat teed, vaid proovige linke hankida raskesti ligipääsetavatest kohtadest. Mida keerulisem on linki saada, seda rohkem väärtust see on.

Selles pole vaja liiga palju muretseda, sest tõenäoliselt ainult neid, kes maksavad linkide eest, karistatakse linkide hankimise sageduse või kiiruse eest. Põhimõtteliselt, kui teie saidile hakkab viima liiga palju linke, võib see tunduda kahtlane. Niisiis, kui hakkate iga päev kolm kuni neli linki hankima ja see jätkub teatud aja jooksul, võib see viidata võimalikule probleemile või seada teie saidi põhjalikuma kontrolli alla.

Ankrutekstid

Kui ankurtekst, mis on hüperlingina esile tõstetud tekst, sisaldab märksõna, mille järgi teie leht on järjestatud, on see hea asetussignaal. Jällegi on kvaliteedilink omaette väärt palju enam kui ankurdatav tekst, nii et vaadake seda boonusena ja ärge jätke seda järeleandmatult..

Veebisaidi optimeerimine

veebisaidi optimeerimine

globaalsete kasutajate arv

Uurime, mida peate tegema oma „paljaste luude” veebisaidi või täpsemalt öeldes veebisaidi optimeerimiseks, kus sellel pole peaaegu üldse sisu. Neid aspekte käsitlemata võib kogu teie raske töö olla mõttetu.

Mobiilne sõbralik

Kuna on kasutajaid, kes sirvivad veebi nutitelefonide abil, karistatakse nüüd rohkem kui kunagi varem veebisaite, mida nutitelefoni või tahvelarvuti kaudu juurde pääsemiseks ei avata või kus kuvatakse vigu, järjekoha ja volituse osas. Nagu varem mainitud, on SEO protsess olemas selleks, et tagada kõigile paremad veebisaidid, nii et kui unustate pakkuda kvaliteetset kasutajakogemust neile, kes oma telefonidega veebis surfavad, saate negatiivseid punkte.

Kiire laadimiskiirus

Veel üks positiivse kasutajakogemuse aspekt on kiire laadimiskiirus. Kuni teie sait või veebilehed laadivad kahe sekundi jooksul, ei pane teie kasutajad seda pahaks. Teisest küljest, kui teie veebisaidi laadimine võtab liiga kaua aega, siis on kindel, et teie kasutajad hakkavad lahkuma, kuna nad peavad seda tüütuks.

48% tarbijatest alustab mobiilse uurimistööga otsimootorit

Inimeste arvu, kes tulevad teie veebisaidile ja lahkuvad viivitamata midagi ette võtmata, nimetatakse põrkumiste määraks. Kõrge põrkumiste määr kajastab teie asetust halvasti, seetõttu on teie huvides veenduda, et teie veebisait töötab kiiresti.

Eeldatavasti kasvab CDN-i turu suurus 4,95 miljardilt dollarilt 2015. aastal 15,73 miljardi dollarini 2020. aastal

Teie veebisaidi kiirus sõltub teie veebimajutusteenuse pakkujast, kasutaja lähedusest serverile, kuhu teie sait üles laaditakse, ja teemast, mida teie veebidisaini protsessis kasutatakse. Nii et kiirema veebisaidi ja parema kasutajakogemuse loomiseks vajate oma veebisaidi jaoks kvaliteetset veebimajutusteenust ja kvaliteetset teemat.

Sisu edastamise võrk

Sisu edastamise võrke kasutab kogu maailmas umbes 8,8 miljonit veebisaiti

Oleme maininud serverite lähedust ühe tegurina, mis mõjutab kiirust, kuid serveri lähedus mõjutab ka teie veebisaidi nähtavust. Teisisõnu: mida lähemal on teie potentsiaalsed külastajad serverile, seda suurem on võimalus, et nad teie veebisaidi avastavad ja et teie sait töötab nende sirvimisseansi ajal hästi.

10 000-st veebisaidist kasutab 48,3% praegu sisuteenuse pakkumise võrku

Vaadake infograafikat >>

Siin saab suureks abiks olla sisu edastamise võrk või CDN. CDN on olemas selleks, et veenduda, et teie veebisait ei piirdu ühe serveriga, vaid on üles laaditud paljudesse teistesse mandri või maakera serveritesse.

Kui teie veebisait on kõikjal esindatud, suurendate selle nähtavust ja kaugematest piirkondadest pärit kasutajatel võivad olla sama rahuldavad kogemused kui teie läheduses asuvatel kasutajatel. CDN on teenus, mida teie veebimajutusteenuste pakkuja tavaliselt pakub, nii et kvaliteetset veebimajutust otsides peaksite küsima ka nende CDN-teenuse kohta ja milliseid asukohti see hõlmab.

Kui teil on kiire teemaga veebisait, mis on kõigi seadmete jaoks täielikult optimeeritud, ja kvaliteetse veebimajutuse pakkuja on selle saidi üles laadinud paljudesse serveritesse, võite liikuda järgmisse sammu.

Paremusjärjestus

järjestamise signaalid

Otsingumootorid määravad teie asetuse signaalide alusel. Me mainisime mõnda neist signaalidest eelmises lõigus: kiirus ja mobiilisõbralik optimeerimine. Kõrgemale kohale jõudmiseks on teil vaja ka eesmärki või täpsust, konkreetset niši, milles soovite saada asetust.

Need nišid või kategooriad on märgistatud märksõnadega, nii et SEO võimaldab teil sobivate märksõnade või märksõnafraaside abil teid konkreetse kategooria jaoks järjestada. Teisisõnu, selleks, et järjestada seda, mida soovite sihtida (koeratoit, kinnisvara, tervishoid, liikumine jne), peate looma oma järjestamissignaalid. Siin uurime, millised on asjakohased järjestamissignaalid, ja arutame, kuidas neid luua.

SUUR PEALKIRI – kõige olulisem märksõna peaks olema alguses, millele järgneb teine, siis lõpuks teie brändi nimi

Meta sildid

Kui laadite oma veebisaidile üles video, foto või artikli, palutakse teil täita Meta silt kast. Kasutate siin üleslaaditud sisu kirjeldamiseks põhimõtteliselt sõnu ja need sõnad peavad sisaldama märksõna või märksõnafraase, mille jaoks soovite selle sisu järjestada.

Pikkus: pealkirjasiltide pikkus peaks olema koos tühikutega 50–60 tähemärki

Märksõnad pealkirjas

Kui nimetate oma sisu, peate kasutama märksõna fraasi või märksõna, mis on teie peamine eesmärk. Nii saab otsimootor teada, et sisu on valitud märksõnaga seotud või seotud sellega.

Ärge dubleerige pealkirjade silte: need tuleb igal lehel kirjutada erinevalt. Ärge tiražeerige tiitrite silte massiliselt, see mõjutab negatiivselt teie otsingu nähtavust

Alamrubriigid

Alamrubriigid võivad sisaldada ka märksõnu, märksõna sünonüüme või muid teemaga seotud sõnu. Need pole nii mõjusad kui eelpool mainitud signaalid, seega pole vaja oma sisu lihundada vaid väikeste positiivsete punktide saamiseks..

Saidi nimiMuutke see asjakohaseks: pealkirjade sildid peavad täpselt kirjeldama lehe sisu

Teie veebisaidi domeeninimi ja URL loetakse samuti asetussignaalideks. Kui te pole veel oma veebisaiti nimetanud, siis kaaluge kindlasti selle nime kasutamisel märksõna või midagi niššiga seotud. Näiteks sellised nimed nagu GoodReads, BookDepository, FirstSiteGuide jne on kõik veebisaidi suurepärased nimed; need on iseenesestmõistetavad ja neil on märksõna, mida nad tahavad oma nimele järjestada.

Muidugi, kui teil juba on veebisait või kui teil on mõni muu nimi, pole põhjust sellest loobuda. Saidi nimi ei ole paremusjärjestuse signaal, millel on oluline roll järjestamise protsessis, nii et pange oma veebisaidile nimi nii, nagu soovite.

Kasutaja kogemus

Muutke oma pealkiri (h1-silt) pealkirjasildist erinevaks: see on veel üks võimalus muuta oma lehe märksõna fraasi ja suurendada selle ilmumisvõimalusi erinevatel otsingu eesmärkidel

Samuti jälgitakse kasutajakogemust ja konversioonimäära, nii et peate looma kasutajatele huvitava sisu ja tagama, et neist saavad sisu jagavad, kommenteerivad ja neile meeldivad osalejad või et nad saavad makseklientideks.

Nüüd käsitleme sisu küsimust põhjalikumalt ja toome näite sisutüübist, millel on kõrge tähtsus.

Sisu kvaliteet

Kvaliteetne sisu

Kogu juhendis on kvaliteetset sisu nimetatud oluliseks ja oluliseks elemendiks, kuid me ei määratlenud kunagi täpselt, mida kvaliteetne sisu tähendab. Kui loete sisu loomise teemal, märkate, et inimesed ütlevad, et sisu peaks olema ainulaadne, kaasahaarav ja inspireeriv – ja see sõnade arv on samuti oluline.

Põhjus, miks te ei leia konkreetseid ettepanekuid, on see, et peate looma midagi nišispetsiifilist. Näiteks aianduse näpunäidete kaasamine erineb suuresti mängunippide kaasamise sisust.

Siseturunduse juhid kogevad 7,8 korda rohkem saidiliiklust kui mittejuhid

Sisu kaasamine tähendab, et see võib pakkuda seda, mida lugejad ootavad. Seega, kui loote midagi meelelahutuseks, peab see olema meelelahutuslik ja kui loote õpetusi, peavad need olema täpsed, lihtsustatud ja mingil juhul mitmetähenduslikud. See on põhjus, miks inimesed nõuavad kvaliteetsete fotode, videote või infograafikute kasutamist oma sisus, kuna visuaalsete abivahendite abil on lihtsam näiteid tuua ja mõisteid demonstreerida..

Sõnaarvestuse osas olete ilmselt kuulnud, et kirjutatud sisus peaks olema umbes 1500 kuni 2000 sõna. Teie sisu peab aga ennekõike olema mõistlik ning kõrgem või madalam sõnade arv ei määra selle mõistlikkust.

61% inimestest tunneb end paremini ettevõttes, mis pakub kohandatud sisu ja ostavad selle ettevõtte alt tõenäolisemalt

Võite kirjutada 2000 sõna ega öelda põhimõtteliselt midagi või võite anda palju väärtuslikku teavet, kasutades ainult 500 sõna. Parim nõuanne kirjaliku sisu osas on valida teema, kus saaksite anda põhjalikke nõuandeid ja luua midagi tähenduslikku, mis ületaks 1500 sõna arvu.

Selgitame nüüd, mida ainulaadne sisu tähendab. Ainulaadne ei tähenda, et see peaks olema täiesti erinev, kuna teiega samas nišis on ka teisi veebisaite ja sisu on kindlasti kattuv. Unikaalset sisu võib määratleda ka kui 2X või 10X sisu, mis on põhimõtteliselt kaks või isegi kümme korda parem sisu kui miski muu selleteemaline Internet..

38% turundajatest avaldab sisu kord nädalas või sagedamini

Oma sisu unikaalsemaks muutmiseks võite kasutada ka teistsugust lähenemisviisi. Põhimõtteliselt kasutate olemasolevat teavet ja ehitate sellele oma sisu. Näiteks vaatavad arvukad saidid filmiülevaateid, näiteks IMDb ja Rotten Tomatoes. Järgmine loogiline samm on nende saitide järjestamissüsteemi loomine ja teabe edastamine kasutajatele allikate ja ülevaadete usaldusväärsuse ja kvaliteedi kohta.

See hõlmab umbkaudu kvaliteetse teema kriteeriume, kuid pidage meeles, et kvaliteetne sisu ei tähenda selle optimeerimist, see tähendab ainult, et sisu on vääriline. Niisiis, kuidas otsimootorid teie sisu hindavad??

Märksõnad ja teema olulisus

Märksõna ja teema asjakohasus

Ilmselt on märksõnad endiselt olulised, kuna need on signaalide järjestamine. Kahjuks rõhutati nende tähtsust ühel hetkel niivõrd, et inimesed lõpetasid kvaliteetse sisu loomise. Nende saidid keskendusid märksõnade suurele tihedusele ja neil olid üksikud lehed, mis järjestati konkreetse märksõna või märksõnafraaside järgi.

Seetõttu muutis Google oma algoritmi, et takistada inimestel oma veebisaidil rämpsposti sisu luua. Loodi sellised värskendused nagu Hummingbird, Penguin ja Panda, et tagada märksõnade seostamine teemakohasusega. Google’i arsenali uusim väljaanne on RankBrain, mis parandab kasutajakogemust, kui sihite otsija kavatsust.

Eduka SEO võti on keskendumine pikkade märksõnadega märksõnadele, mille järgi soovite olla nende otsingutulemuste kohal, sest isegi kui teil on tuhandeid või isegi miljoneid sotsiaalmeediume, ei ole see ikkagi nii tõhus kui kõrgel kohal Teie sihtmärksõnade SERP-d.

Segaduste vältimiseks uurides üksikasjalikult, kuidas need värskendused toimivad, keskendume ainult sellele, kuidas nende toimingud peaksid mõjutama teie sisu loomise protsessi. Räägime märksõnadest, märksõnade tihedusest, teemakohasusest ja järjestamisraskustest.

Märksõnad ja märksõnafraasid

Märksõnad ja märksõnafraasid on lihtsalt viis kindla kategooria järjestamiseks. Täna pole põhjust märksõnade tihedusega suure sisu järele – peate vaid mainima neid oma pealkirjas ja siltides ning veenduge, et neid oleks kogu tekstis paar korda loomulikult kasutatud.

Ettevõtted, kelle ärinimes on tugev märksõna, on 1,5 punkti kõrgemal kui siis, kui nimes pole ühtegi märksõna

Märksõna tihedus

Pole täpset protsenti, mis oleks loomulik märksõna tihedus. Ärge lihtsalt looge sisu, kus teie märksõna on sunnitud; kui suudate mainida ühte märksõna või fraasi 6–8 korda tekstis, mis sisaldab 1500 sõna, oleks tore.

Täna on mõne veebisaidi teemaga kaasas ka sisseehitatud SEO tööriistakomplekt, mis võimaldab teil jälgida teie kasutatavaid märksõnu. Samuti annavad need märku, kui olete oma märksõna liiga kasutanud või pole seda kasutanud piisavalt. Veel üks nõuanne – kui teie sisu peaks ilmuma loomulik, peate kasutama ka märksõna sünonüüme.

Kui tegutsete ühes geograafilises asukohas, võiksite kaaluda asukohapõhiste märksõnade lisamist kõigile oma lehtedele, kuna muudest asukohtadest pärit liiklus ei aita teid eriti palju.

Teemaga seotud märksõnad

Lisaks teie märksõnadele eeldavad otsimootorid, et kasutate niinimetatud teemaga seotud märksõnu. Kuna otsimootorid ei saa teie sisu sarnaselt inimestele hinnata, kipuvad nad teie sisu võrdlema kõrge domeeniga veebisaitide olemasoleva sisuga.

72% kohaliku otsingu teinud tarbijatest külastas poodi viie miili raadiuses

Põhimõtteliselt muudab ainult ühe konkreetse märksõna kasutamine selle kasutuks, sest tõeliselt tõhusaks kasutamiseks peab sellel olema sobiv keskkond. Lisaks on kahte tüüpi teemaga seotud märksõnu: need, mida kasutatakse nišispetsiifilistel veebisaitidel ja tavalise veebisaidi märksõnad koos konkreetse märksõnaga.

Näiteks kui soovite järjestada termini „kinnisvara”, leidub sõnu, mida kasutatakse kinnisvara veebilehtedel, ja sõnu, mida leidub üldiste teemadega veebisaitidel. Parim on kasutada mõlemat teemakohaste märksõnade komplekti oma tekstis.

9 parimat märksõnade uurimise tööriista õige leidmiseks Märksõnad SEO jaoks

Paremusjärjestus

Samuti väärib märkimist, et saate alla laadida ja osta erinevaid tööriistu, mis suudavad lehe teksti analüüsida, või tööriistu, mis pakuvad teile pärast märksõna sisestamist erinevaid teemaga seotud märksõnu. Neid tööriistu kasutavad SEO ettevõtted juba praegu, mis on üks põhjuseid, miks neile allhankeid antakse; saate kõik parimad tööriistad ja ekspertarvamused – ja säästate palju aega.

Paremusjärjestus

Viimaseks on iga märksõna järjestamise raskusaste. Mõned märksõnad on tugevad ja seetõttu on suur osa veebisaite juba nende jaoks tähtsuse järjekorras. Sel juhul on raske neid ületada, kui alles alustate. Teisisõnu, peaksite põhjalikult uurima märksõna tugevust ja selle järjestamise raskust – ning määrama, millised tööriistad on selle protsessi lõpuleviimiseks saadaval.

Lingi väärtus

Lingi väärtus

Kui olete loonud kiire ja optimeeritud veebisaidi koos kvaliteetse sisuga, millel on õiged märksõnad ja asjakohasus, peate töötama nii väliste kui ka sisemiste linkidega, mõlemad järgima (lingid, mis arvestavad teie lehe asetust) ja mitte jälgima (lingid) mida ei arvestata lehe järjestamise suunas (nt lugejate kommentaarides olevad reklaamid või lingid). Jällegi selgitatakse kõike, kuid linkide taga olev põhimehhanism on see, et mida rohkem on teil linke, mis viivad teie saidile või teie veebisaidi konkreetsele lehele, seda rohkem selle autoriteet kasvab.

Lingi väärtust mõjutavad muidugi ka muud tegurid. Ilma nendeta oleks süsteem hõlpsasti manipuleeritav ja põhimõtteliselt saaksite oma positsiooni eest maksta või linke osta, mis pole midagi, mida otsimootorid teie jaoks teha tahavad.

70% linkidest, millele otsingu kasutajad klõpsavad, on tegelikult orgaanilised

Ankru tekst

Ankurtekst võib teie lingi väärtust tõsta, kuid selles pole midagi kinnisideeks. Kui teie lehele viival lingil on teie lugejale olulist teavet, kuid te ei saa soovitud ankurdusteksti loomulikult lausesse sisestada, siis unustage see. Alati on parem link kätte saada, sõltumata selle ankurtekstist, kui asjatult teemat keerutada, et saada soovitud rida märksõnaga selles. Põhimõtteliselt vaadake ankruteksti oma lingi väärtuse väiksema boonusena, kuid mitte midagi, mida peaksite eelistama.

75% kasutajatest ei keri kunagi otsingutulemuste esimesel lehel

Lehe auaste ja veebisaidi volitus

See on äärmiselt oluline tegur. Lehe asetus ja veebisaidi autoriteet mõjutavad märkimisväärselt lingi väärtust. Kõrge asetusega veebisaidid ja lehed on usaldusväärsemad, seetõttu lisavad nendelt saitidelt pärit välislingid teie veebisaidile ja sisule rohkem volitusi.

Google’i otsingukvaliteedi vanemstrateegi Andrei Lipattsevi sõnul on kvaliteetne sisu ja linkide loomine kaks kõige olulisemat signaali, mida Google kasutab teie veebisaidi järjestamiseks otsingu jaoks

Sissetuleva lingi asjakohasus

Teie saidile viitav veebisait peab olema aktuaalne ja teie sisu jaoks asjakohane. Näiteks rasedusega seotud ajaveebi siseneval lingil teie tehnikablogile pole nii palju väärtust, kui sissetuleval lingil tehnika-, mängu- või rakendusega seotud ajaveebist. Põhimõtteliselt peavad kahel veebisaidil olema loomulik side, kui väliseid linke peetakse väärtuslikeks.

Jälgi vs mittejärgi

Tipptasemel SEO-d usuvad, et välimised lingid on tähtsaim pingerida

Järgides asjakohaste veebisaitide linke, saate genereerida autoriteedipunkte. Järgige mitteloetavaid linke, nagu reklaamide lingid või lingid sisule, mida te ei soovi kinnitada, ja seda ei arvestata teie saidi paremusjärjestuses. Siiski oleks vale eeldada, et te ei vaja mitteseotud linke. Jälgimata linkidega veebisaidid on enamasti usaldusväärsemad; puuduvad tagumised motiivid, seega on teave nendel saitidel tavaliselt ehtsam.

Isegi kui lingid ei tekita edetabelipunkte, võivad need siiski olla veebisaidi külastajate elujõuline allikas. Kui teie sihtrühm loeb konkreetset ajaveebi ja sellel ajaveebil pole jälgimislinke, peaksite ikkagi proovima linke sinna paigutada. Lingid suunavad teie veebisaidile rohkem liiklust ja see on juba iseenesest suur väärtus.

Väline vs sisemine

Välised lingid läbivad “link mahla” (pingerida) erinevalt sisemistest linkidest, kuna otsimootorid peavad neid kolmandate osapoolte häälteks

Välised lingid loovad palju rohkem volitusi kui sisemised. Siselingid on siiski head ja kui pakute linke väärtusliku täiendava lugemismaterjali juurde, veedavad inimesed teie veebisaidil rohkem aega. See aitab teil ka autoriteedi osas positiivseid punkte koguda.

Muud lehel olevad lingid

Teie asetust ja sisu hinnatakse ka teie kasutatud linkide põhjal. Kui kasutasite kõrgema asutuse veebisaite, mis on usaldusväärsed allikad või millest on veel head lugeda, kajastub see teie lehel positiivselt. Nii et ärge linkige saitidele, mis on küsitavad, või ärge tuginege ainult siselinkidele.

SEO tehnikad

Tõtt-öelda on lingi väärtus huvitav teema ja palju muud teavet on saadaval. Kui olete SEO põhitõdedest aru saanud, oleks teil mõistlik selle teema kohta täiendavaid uuringuid teha.

SEO tehnikad

Nüüd, kui teil on idee, kuidas SEO töötab ja mis võib teie saidi nähtavust suurendada, saame tegeleda SEO tehnikate probleemiga. Järgnevalt on toodud paljad põhitõed, mida tuleks teha iga kuu, et autoriteedil oleks pidev ja loomulik kasv.

Blogimine

81% ettevõtetest peab ajaveebide pidamist oma ettevõtte oluliseks eeliseks

Oleme maininud sisu, näiteks videote, artiklite ja infograafikute olulisust. Kui omate oma ajaveebi jaotist, saate võimaluse lisada asjakohast sisu pidevalt ja loomulikult. See võib olla ka suurepärane koht veebisaidi külastajatele, et saada teavet, mis on teie niši jaoks asjakohane, ja muud ajaveebiplatvormid võivad teie blogi viia.

Aktiivsete ajaveebidega ettevõtted genereerivad 55% rohkem saidikülastusi, 97% rohkem linke nende veebisaitidele ja nende lehti indekseeritakse ilmatu 434% sagedamini

Saate üles laadida uusi videoid, teksti, pilte ja infograafikat ning hiljem seda sisu oma sotsiaalvõrgustiku lehtedel jagada, et rohkem inimesi saaksid seda vaadata. Ärge unustage neid materjale metasiltidega piisavalt optimeerida.

Kui oma saidi sihtlehel on video, siis kuvatakse see Google’i lehel 1 53% tõenäolisemalt

Kui inimesed kasutavad oma sisu osana pilte või videoid või midagi muud, mis pärineb teie saidilt, saate ka oma saidile väärtuslikke linke. Sisu tüübil on vähe vahet, kui teie saidi artikkel, pilt või video on lingitud mõne muu artikli osana kõrge autoriteediga platvormil. Järgnev link on järgiv link ja see aitab teie paremusjärjestusse alati kaasa.

Üksiku pildi kasutamine sisus suurendab otsingumootori paremusjärjestust

Külaliste postitused

62% B2B turundajatest ja 51% B2C turundajatest on SEO täiustamiseks optimeerinud oma ajaveebid mobiiltelefonidele

Väliste linkide saamiseks on kasulik leida autoreid või saada autoriteks teistel blogimisplatvormidel. Otsige blogisid, millel on teie saidiga sarnane nišš, ja paluge sealsetel autoritel teie sisu hinnata.

Vanade ajaveebi postituste värskendamine ja uuesti avaldamine uue sisu ja piltidega võib orgaanilist liiklust suurendada kuni 111%

Kui nad leiavad, et teie sait on muljetavaldav, tahavad nad seda tõenäoliselt oma lugejatega jagada. Lõppude lõpuks peavad nad andma oma lugejatele midagi väärtuslikku, sest just seepärast usaldab nende publik neid. Samuti on teile kasulik blogijana teatud mõju avaldamine. Inimesed märkavad teid sagedamini ja seda on palju lihtsam avalikkusele müüa, kui nad tunnevad ära teie nime ja asjatundlikkuse.

Vastavalt Interneti-suundumuste aruandele on häälotsingute arv kasvanud 10% -ni kogu otsingumahust

Esiletõstetud sisu

2018. aastal teenis Google kogu maailmas digitaalsete reklaamide netotulu 136,22 miljardit dollarit, mis on 2017. aastaga võrreldes 23,4% rohkem.

See oleks hämmastav, kui saaksite pöörduda mõne tuntud mõjutaja poole ja veenda seda inimest oma järgmises postituses oma sisu esile tooma. See on palju lihtsam, kui teil on oma vaatajaskond, sest nii saate vastutasuks mõjutajat mõjutada ja sellest saate kasu mõlemad. Proovige leida võimalikult palju mõjutajaid, kuna selle lähenemisviisiga kaasneb liikluses järsk tõus.

64% B2B tehnoloogiaettevõtetest kasutab SEO-d oma toodete turustamiseks, 59% kasutab ka tasulist otsingut / SEM-i

SEO tulevik

Nagu mainitud, on SEO protsess, mida alles arendatakse. Kuni inimesed saavad seda ära kasutada ja skoori oma kasuks tõsta, jätkatakse algoritmi täiustamist. Raske on kindlalt öelda, mida tulevik omab, kuid me võime siiski teatud täpsusega spekuleerida.

Otsimootoriturundus (SEM) kogub jätkuvalt suurima osa veebikuludest – 47% ehk umbes 14% kogu turunduseelarvest.

Kui kasutate koos orgaanilise SEO tehnikaid ja PPC-kampaaniat, võite eeldada, et saate ainult ühe või teise kasutamise korral 25% rohkem klikke ja 27% rohkem kasumit.

Võib-olla annavad tuleviku otsimootorid meile nende tulemuste kohta täpsemat teavet. Näiteks võib pärast otsimist saada graafikuid iga hiljutise tegevusega seotud tulemuse juurde. Saime teada, kui paljud inimesed kasutasid otsingus täpseid või sarnaseid sõnu ja kui kaua nad viibisid tulemustes ilmunud veebisaitidel. Võimalik, et saame näha, mida teised samal lehel olevad inimesed oma otsingupäringuga kirjutasid.

Kui otsimootorid muutuvad täpsemaks ja suudavad sisu täpsemalt hinnata, võib tõenäoline, et lingid või välised lingid kaotavad osa oma tänasest mõjust. Seetõttu innustatakse inimesi keskenduma parema ja kaasahaaravama sisu loomisele.

USA kulutused tasulisele otsingule ja orgaanilisele optimeerimisele on 2019. aastaks 45 miljardit dollarit.

SEO tööriistad võivad saada ka tõuke ja pakkuda kasutajatele otsingupäringutega seotud lisateavet. Lisaks on nüüd üha enam häälkäskluste otsingupäringuid, mis kipuvad olema palju erinevad kui meie sisestatavad. Võib-olla leidub uusi tüüpe järjestamiseks, et seda tüüpi päringuid sihtida.

Need on vaid mõned spekulatsioonide teemad, mida tööstuses praegu arutatakse. Peame nägema, kuidas asjad tulevikus välja mängivad.

Järeldus

Loodame, et see juhend on teile kasulik ja aitab teil mõista, kuidas SEO töötab. Kindlasti on nüüd asjad palju selgemad, kuid teil peab olema ka palju uusi küsimusi.

Võtke see üks samm korraga ja üsna kiiresti leiate vajalikud vastused. Pidage meeles, et kõigil neil küsimustel pole konkreetseid vastuseid. Lisaks on mõjuv põhjus, miks me ei tohi täielikult mõista, kuidas otsingumootorid sisu järjestavad. Kuid võib kindlalt öelda, et kui järgite siin toodud näpunäiteid, saavutate positiivseid tulemusi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Liked Liked