21 tipů, jak zrychlit blog WordPress

WordPress 21 tipů, jak zrychlit web

Při procházení Internetu pravděpodobně nepřemýšlíte rychlost webových stránek. Pokud je vaše připojení k internetu dost dobré, máte pravděpodobně jen dva závěry o každém webu ohledně rychlosti – web je nebo není dostatečně rychlý. A tak většina vašich uživatelů internetu uvidí váš web WordPress. I když je to pro konkrétního návštěvníka atraktivní, pokud se blog nenačítá dostatečně rychle, ztratíte tohoto návštěvníka. To je jisté. A proto musíte udělat vše, co je v našich silách, aby váš web WordPress byl co nejrychlejší.

Zatímco tam jsou četné způsoby, jak urychlit web, některé budou vyžadovat technické znalosti, jiné budou vyžadovat úplné obětavost od vás, zatímco jiné budou prostě příliš drahé.

Jako vždy vám WordPress pomůže s problémem. Nejen WordPress se neustále zlepšuje, ale také pluginy, témata a hostingové společnosti. V tomto článku se chystáme ukázat, jak zrychlit svůj web WordPress. Rychlost webu ovlivňuje mnoho faktorů a v závislosti na vašem webu můžete rychlost v několika příštích minutách zlepšit.

 1. Použijte plugin pro ukládání do mezipaměti
 2. Optimalizujte obrázky
 3. Optimalizujte domovskou stránku
 4. Načtěte Mapy Google správně
 5. Vyčistěte a optimalizujte databáze
 6. Odstraňte nepotřebné znaky ze zdrojového kódu (minimalizujte jej)
 7. Vyberte si rychlé téma WordPress
 8. Neinstalujte zbytečné doplňky
 9. Rozdělte větší příspěvky
 10. Omezte počet revizí příspěvků
 11. Upgradujte na PHP7. Nyní!
 12. Upravit mezipaměť prohlížeče
 13. Jak odstranit řetězce dotazů ze statických zdrojů
 14. Snižte počet požadavků HTTP
 15. Nepoužívejte Gravatary
 16. Odstraňte komentáře, pokud je nepoužíváte
 17. Odstraňte emodži
 18. Používejte Sprite CSS ve WordPressu
 19. Omezte počet tlačítek sociálních médií
 20. Uvolněte skripty a styly, které nepoužíváte
 21. Zakázat vložení

Contents

1. Použijte plugin pro ukládání do mezipaměti

Instalací a nastavením pluginu pro ukládání do mezipaměti můžete okamžitě pocítit změnu rychlosti vašeho webu. Všechny weby budou mít části, které se tak často nemění. Ať už se jedná o obrázek, soubor CSS nebo JS, plugin pro ukládání do mezipaměti s těmito soubory může pracovat, takže je nemusí stahovat ze serveru pokaždé, když uživatel otevře váš web. To většinou pomůže vracet návštěvníky, kteří již tyto soubory mají uloženy.

Existuje mnoho pluginů pro ukládání do mezipaměti WordPress, ale pouze několik oblíbených. Dobrou zprávou je, že tyto pluginy jsou dobře kódovány, okamžitě zrychlí váš web a jsou zcela zdarma! Nejoblíbenějším doplňkem pro tuto úlohu je Celková mezipaměť W3 který má více než 1 milion aktivních uživatelů. To je působivé! Existují i ​​další pluginy, které mohou dělat totéž Nejrychlejší plugin pro mezipaměť WP které jsme již zmínili v jednom z našich předchozích článků.

2. Optimalizace obrázků

Ať už se jedná o pouze jeden obrázek na vaší domovské stránce nebo o celou galerii fotografií, které chcete zobrazit, unoptimizované obrázky mohou váš web drasticky zpomalit. Řekněme, že používáte fotoaparát, který dokáže fotografovat ve vysokém rozlišení. Tyto fotografie budou pravděpodobně větší než 2 MB a mohou snadno překročit limit 4 MB. Velké obrázky budou generovat i obrázky z moderních chytrých telefonů. Pokud o tom nepřemýšlíte a jednoduše nahrajete obrázek, představte si zatížení svého webu.

Stačí přidat jeden obrázek, který je „těžký“ 2 MB nebo 4 MB, uživatelé budou muset tento obrázek stáhnout, jakmile otevřou váš web. Zatímco uživatelé přicházející z vysokorychlostního připojení se nebudou cítit nijak výrazně, ti uživatelé s pomalejší rychlostí internetu budou trpět. Nejen to; i Google se bude mračit při pomalejších dobách načítání, aby vaše hodnocení stránky mohlo z dlouhodobého hlediska trpět.

To by neměl být problém, protože můžete obrázky snadno optimalizovat. Zaprvé, pokud nechcete představovat svou poslední práci a nepotřebujete zobrazovat obrázky v plném rozlišení, začněte snižováním rozlišení. Pokud například motiv zobrazuje maximální šířku 800 pixelů, neměl by být váš obrázek širší. Můžete jednoduše změnit velikost nebo dokonce oříznout obrázek. Existuje také mnoho nástrojů a aplikací, které vám mohou pomoci optimalizovat obrázky. Ať už chcete používat profesionální software, jako je Photoshop, který dokáže udělat zázraky a optimalizovat je speciálně pro web, nebo chcete použít jednoduchý online nástroj, měli byste své obrázky optimalizovat..

Existuje také mnoho pluginů WordPress jako WP Smush – Optimalizace obrazu které mohou automaticky optimalizovat obrázky pro vás.

3. Optimalizujte domovskou stránku

Vaše domovská stránka je důležitá stránka. I když osoba na domovskou stránku nepřistane, pravděpodobně ji bude chtít navštívit z vašich dalších příspěvků a stránek. A proto musí být domovská stránka optimalizováno správně. Jak již bylo zmíněno, pečujte o obrázky na svém webu a ujistěte se, že jsou optimalizovány. Místo větších příspěvků použijte menší výňatky. Nezobrazovat obrázky z příspěvků; místo toho nechte před prvním obrázkem v příspěvku odkaz „Číst více“. Nepoužívejte příliš mnoho widgetů postranního panelu a zápatí, které mohou zpomalit váš web.

4. Vložte Mapy Google správně

Widget Map Google
Pokud k zobrazení polohy používáte Mapy Google, ujistěte se, že vás interaktivní mapa nezpomaluje. Jednoduchá mapa na vašem webu může trvat až 2 MB, což nutí návštěvníky ke stahování dalších dat, i když se o mapu nezajímají..

Ale pokud používáte WordPress, může být tento úkol ještě snazší. Ano, mluvíme o tom Plugin Google Maps Widget které mohou z vaší mapy vykreslit miniaturu. Tímto způsobem přidáte na své stránky pouze několik kilometrů dat namísto megabajtů nebo dvou. To bude mít obrovský dopad na rychlost vašeho webu, zatímco vaši návštěvníci, kteří se zajímají o mapu, mohou mít stále plné zkušenosti s Mapami Google..

5. Vyčistěte a optimalizujte databáze

WordPress používá databáze k uložení prakticky všeho, co je potřeba pro hladký chod. Během určité doby se tyto databáze začnou hromadit a pomalu začnou zpomalovat váš web. Čištěním a optimalizací databází můžete zrychlit svůj web WordPress. Naštěstí nemusíte ručně otevírat každou databázi a procházet se tisíci řádků, které jsou v ní uloženy, ale můžete uvolnit a nechat práci na jiném pluginu WordPress. V tomto případě doporučujeme Doplněk WP-Optimize který je zdarma a může běžet bez potřeby PhpMyAdmin.

6. Odstraňte zbytečné znaky ze zdrojového kódu (minifikujte jej)

Zdrojový kód může obsahovat tisíce řádků. Přidáním dalších témat, pluginů a uživatelských funkcí počet rychle roste a ovlivňuje to rychlost vašeho webu. I když je kód obvykle užitečný, ve zdrojovém kódu je mnoho nepotřebných znaků, které vás mohou zpomalit. Ať už se jedná o skupinu znaků mezer, znaků nového řádku, komentářů nebo oddělovačů bloků, můžete je bezpečně odebrat, abyste zrychlili svůj web WordPress..

Ne, nemusíte procházet zdrojový kód, abyste tyto znaky smazali ručně; existuje plugin WordPress, který vám může tuto práci udělat. Pokud jste nainstalovali W3 Total Cache pro řešení problému s ukládáním do mezipaměti, již máte plugin, který lze použít pro minifikaci. Dalším oblíbeným pluginem, který dokáže kód na vašem webu WP minifikovat, je Automatická aktualizace.

Urychlení webové stránky WordPress vyžaduje čas. Existuje tolik věcí, které můžete vylepšit, abyste odstranili tuto malou zlomek sekundy z doby načítání. Rychlost vašeho webu však záleží na pohledu návštěvníků i vyhledávačů. A i když budete muset projít různými technikami a zásuvnými moduly, abyste z vašeho webu udělali to nejlepší, vyplatí se to.

Než se dostanete do podrobností, ujistěte se, že máte nejlepší možnost hostování. To je první krok, který musíte mít rychlý web.

Nyní vám ukážeme, jak ručně minifikovat soubory CSS a JavaScript, a také seznam dvou pluginů, které vám pomohou zrychlit váš web. Připraveno?

Co je minifikace?

Než si zašpiníte ruce na souborech, rychle uvidíme, co to znamená minimalizovat soubory CSS a JavaScript ve WordPressu. Jak již pravděpodobně víte, jsou pro řádné fungování WordPressu desítky a desítky souborů. Když přidáváte nová témata a doplňky, počet neustále roste. Současně rychlost vašeho webu neustále klesá. Naštěstí si nemusíte dělat starosti s kódem, který pohání WordPress, motivy a pluginy. Měli byste však vědět, že můžete tyto soubory zmenšit a zvýšit tak rychlost svého blogu.

Minifikace je proces odstraňování zbytečných znaků z kódu. Proces zmenší postižené soubory, ale nezmění jeho funkčnost.

Když v aplikaci WordPress minimalizujete soubory CSS a JavaScript, odstraníte věci, jako jsou mezery, znaky nového řádku, komentáře a oddělovače bloků. Pro každou postavu odstraněnou z kódu zrychlíte web trochu. Zde je jednoduchý příklad kódu CSS před a po procesu minifikace.

Kód CSS před minifikací

tělo {
marže: 10px;
barva: # 333333;
pozadí: modrá;
}

Ačkoliv je to pro lidské oko mnohem snazší, používá znaky, které stroj nemusí interpretovat kód.

CSS kód po minifikaci

tělo {okraj: 20 pixelů; barva: # 333; pozadí: modrá}

V počítači tento kód vypadá stejně jako ten předchozí. Nové řádky nejsou něco, co počítač potřebuje ke správnému spuštění kódu. Když se podíváte na barvu, uvidíte, že jsme dokonce odstranili několik čísel; počítač bude stále znát správnou barvu. Všimněte si, že za posledním prvkem není středník. V tomto jednoduchém příkladu jsme odstranili několik znaků a zmenšili kód. Nyní si představte, co se stane, když budete mít tisíce řádků kódu.

Ručně minifikujte soubory CSS a JavaScript

Při práci na vlastním motivu nebo zásuvném modulu pro WordPress budete chtít minimalizovat soubory CSS a JavaScript, na kterých pracujete. V takovém případě nemusíte instalovat další moduly plug-in, abyste pro vás tuto práci udělali. Místo toho můžete rychle minifikovat pouze soubory, které potřebujete. Tímto způsobem si můžete dopřát luxus psaní kódu, který je pro vaše oči snadný, a přesto jej udělat co nejrychleji. Pokud máte větší problémy s kódováním, měli byste zvážit použití preprocesorů CSS a JS. Tyto sofistikované aplikace vám mohou pomoci napsat kód a také jej po exportu souborů minifikovat a kruptovat.

Ručně minifikujte CSS

Ručně minifikujte JavaScript

Nejlepší minifikační pluginy WordPress

Služby, které jsme vám ukázali výše, budou s vaším vlastním kódem skvěle pracovat. Pokud však chcete minifikovat všechny soubory na svém webu WordPress, bylo by prakticky absurdní projít každý a každý soubor, který je na vašem serveru. Jsme rádi, že vám můžeme sdělit, že některé fantastické bezplatné pluginy vám mohou v aplikaci WordPress minimalizovat soubor CSS a JavaScript. Ukažme vám ty nejlepší.

Automatická aktualizace

S více než 200 000 aktivními instalacemi je Autoptimize jednou z nejpopulárnějších možností optimalizace webu WordPress. Mezi další úžasné funkce, plugin může minifikovat skripty, styly a HTML. Komprimuje soubory, ukládá je do mezipaměti a přesouvá kód, aby urychlil váš web.

 1. Nainstalujte a aktivujte plugin
 2. Jít do Nastavení -> Automatická aktualizace
 3. Klikněte na ikonu Zobrazit pokročilá nastavení
 4. Zkontrolovat Optimalizace kódu HTML, optimalizace kódu JavaScript, a Optimalizace kódu CSS možnosti
 5. Uložit změny

Celková mezipaměť W3

Tento populární plugin to všechno provede. Plugin samozřejmě nejprve uloží soubory do mezipaměti. Ale pokud máte zájem o odstranění řetězců dotazů ze statických zdrojů, W3 Total Cache to udělá za vás. Podobně bude minifikovat soubory CSS a JavaScript a bude to dokonce i pro vaše příspěvky, stránky a RSS. Musíte to jen zkontrolovat.

 1. Nainstalujte a aktivujte plugin
 2. Navigovat do Výkon -> Minify
 3. Ujistěte se, že Přepsat strukturu URL kontrolovány
 4. Umožnit HTML nastavení minify, nastavení minify JS a nastavení minify CSS
 5. Uložte všechna nastavení

Jak vidíte, proces minifikace je poměrně jednoduchý. Pokud používáte plugin WordPress, nemáte žádnou omluvu. Minifikujte soubory CSS a JS na vašem webu a vraťte se k online testu rychlosti a výkonu podle vašeho výběru. Určitě získáte mnohem lepší skóre a poděkování od návštěvníků a vyhledávačů.

7. Zvolte rychlé téma WordPress

Než začnete na svém webu pracovat, měli byste být při výběru motivu WordPress opatrní. Zpočátku se může zdát, že konkrétní téma přiláká více návštěvníků jednoduše kvůli svému rozvržení a nádherným obrázkům, které používá. Ale zkuste myslet dopředu; místo toho, abyste jednoduše vybrali nejkrásnější téma, které najdete, vyzkoušejte několik témat v různých prohlížečích, z různých zařízení.

Překvapí vás, jaký rozdíl může téma znamenat pro celou rychlost webu. Téma může dusit nejen velké množství obrázků, ale v kódu je tolik skrytých věcí, které mohou znamenat velký rozdíl. Ačkoli to není vždy pravda, prémiová témata by měla být kódována lépe a měla by mít lepší výkon.

8. Neinstalujte zbytečné doplňky

Když na svém webu začnete pracovat, může být lákavé instalovat nové pluginy. I když existují pluginy, které budete muset nainstalovat a spustit, buďte opatrní, abyste svůj web nepřetěžovali. Pro začátečníky budou mít aktivní pluginy rozhodně vliv na rychlost vašeho webu.
. Na druhou stranu i neaktivní pluginy zaberou váš drahocenný prostor, který ovlivní velikost vašich záložních souborů. Když přidáte vše, aktivní i neaktivní pluginy mohou poškodit rychlost vašeho webu, takže si před instalací pluginu, který vlastně nepotřebujete, dvakrát pomyslete..

9. Rozdělte větší příspěvky

Pokud máte sklon psát opravdu dlouhé příspěvky, na kterých je také připojeno mnoho videí a obrázků, měli byste zvážit jejich rozdělení na více stránek. To lze provést velmi rychle, protože na to ani nemusíte používat plugin – WordPress vás kryje, ale možná o tom ani nevíte.

10. Omezte počet revizí příspěvků

Po revizi jsou užitečné věci. Faktem je, že většina uživatelů je nepoužívá vůbec, nebo že nepotřebují více než několik revizí na příspěvek. Revize jsou uloženy v databázi a pokud máte velké množství příspěvků, představte si, kolik dalších revizí tam bude. Tím se rozhodně zpomalí váš web WordPress, takže se ujistěte, že omezíte počet revizí, nebo je dokonce zcela odstraníte, pokud to není potřeba..

11. Upgradujte na PHP7. Nyní!

Vždy byste se měli snažit dělat co nejméně práce, abyste získali co nejvíce výsledků. Optimalizace vašeho webu, aby se zrychlila, se neliší. Proč trávit hodiny optimalizací jen oholením několika milisekund, když můžete udělat několik kliknutí a snadno urychlit web o 20%. Naše metoda nemá magii. Je to jasné, jednoduché a zřejmé. Jakmile to provedete, zeptáte se sami sebe „proč jsem to nedělal dříve.“

Četné testy ukazují, že PHP7 je O 20% rychlejší než PHP5 v reálném prostředí produkce. Při obecných testech může být o 200% rychlejší. Je také bezpečnější, má nové užitečné funkce a je doporučován WordPress. Jak tedy upgradovat?

Pokud používáte slušnou webhostingovou společnost, již používáte PHP7, takže před pokračováním zkontrolujte svou verzi. Buď uchopte Můj plugin WordPress Health Check nebo nahrajte soubor pomocí phpinfo () funkce. Už jste na PHP7? Nádherný! Jsi hotový. Používáte PHP5? Zbavme se toho.

Přihlaste se ke svému cPanelu. Pokud nemáte po ruce odkaz, stačí přidat na konec názvu domény „: 2083“, tzn., http://www.mydomain.com:2083. Jakmile se nacházíte, vyhledejte v části „Software“ ikonu s nápisem „Selektor PHP“, „Vybrat verzi PHP“ nebo „Správce verzí PHP“. Klepnutím na ikonu otevřete výběr verze PHP. V závislosti na tom, co vaše hostitelská společnost povolila, budete moci vybrat verzi PHP pro celý účet, pro konkrétní domény nebo na úrovni jednotlivých složek. Ať už je ve vašem cPanelu povolena jakákoli situace, ujistěte se, že pro instalaci WordPress zvolíte v7.0 nebo v7.1. Klikněte na „Uložit“. Aktualizujte svůj web a ověřte, zda je změna aktivní, a užijte si zrychlení.

PHP7 WordPress

Ale… (vložte sem svou omluvu)

Pokud jste dosud neprovedli upgrade, určitě k tomu máte „dobrý“ důvod. Bez urážky, ale ne, ne! Popadneme ty výmluvy, které máš.

Zní to jako spousta práce a věcí souvisejících se serverem, kterým nerozumím

Ano, souvisí to se serverem, ale pokud víte, jak se přihlásit do cPanel, máte všechny potřebné dovednosti. Je to stejně práce jako vytvoření nové e-mailové adresy v cPanelu. Najděte ikonu; kliknout; z rozbalovací nabídky vyberte novou verzi; Uložit. Hotovo.

Pokud se vám to nelíbí, je to v pořádku, otevřete si u hostující společnosti lístek na podporu a udělá to za vás.

Moje hostingová společnost nepodporuje PHP7

To je obrovský problém! Obrovský! Tato skutečnost sama o sobě nemusí být tou skutečností, ale má řadu dalších důsledků. Znamená to, že používáte zastaralý serverový software a že vaše hostitelská společnost prostě nedělá svou práci. V tuto chvíli platíte cenu za pomalý web, ale brzy, když se věci začnou rozpadat, protože neudržují servery, budete řešit závažné prostoje..

Pošlete jim e-mail a požadujte, aby okamžitě přenesli váš účet na nový server, který podporuje PHP7. Pokud tak neučiní (z jakéhokoli důvodu), musíte najít dobrou hostingovou společnost WordPress. Bojíte se a nechcete to dělat? Je v pořádku dělat si starosti o migraci, ale nemusíte to dělat sami.

Slušné hostingové společnosti provedou migraci za vás. Vážně, nejedná se o marketingový trik. Dáte jim své staré cPanel heslo, a to je vše.

Slyšel jsem, že WordPress nefunguje s PHP7

Vážně!? WordPress výslovně uvádí jako požadavek serveru PHP7 nebo vyšší. Takže, dlouhý příběh krátký – funguje to.

PHP7 je nový a experimentální

PHP v7.0 vyšel v prosinci 2015. To je stěží „nové“. Je to osvědčený software, který je lepší než PHP5. Je rychlejší, má více funkcí a je to prostě budoucnost. Pokud vám to nestačí, myslete si, že PHP5 již není aktivně udržován.

12. Zvyšte rychlost WordPress úpravou mezipaměti prohlížeče

Když uživatel začne načítat váš web, jeho prohlížeč okamžitě začne stahovat všechny potřebné soubory ze serveru, na kterém je váš web umístěn. V závislosti na rychlosti internetového připojení uživatele a možnostech serveru může být web načten rychleji nebo pomaleji. Každá strana samozřejmě chce načíst web co nejrychleji a vy jako administrátor musíte udělat vše, co je v jeho silách, aby váš web byl bleskově rychlý.

Zvyšte rychlost WordPress a statické soubory mezipaměti delší

Tato první návštěva vašeho webu je zcela závislá na připojení k internetu a serveru, ale můžete provést změny pro své stálé návštěvníky. Pravděpodobně si neuvědomí, že jsou změny provedeny, ale vždy budou mít na paměti, jak rychle je váš web opravdu rychlý. Můžete se dát do svých bot – pokud weby načítají každou stránku vteřiny, pravděpodobně se nebudete držet příliš dlouho bez ohledu na to, jak dobrý je obsah, správně?

Technologie mezipaměti vezme některé soubory ze serveru a uloží je na místním počítači. Pokud uživatel znovu navštíví stejný web, prohlížeč zkontroluje uložené soubory a okamžitě je načte, místo aby je znovu stahoval ze vzdáleného serveru. Díky tomu je doba načítání mnohem kratší, zvyšuje rychlost WordPress a návštěvník je tak mnohem šťastnější.

Pomocí následujícího kódu můžete WordPressu sdělit, aby mezipaměti statické soubory ukládal na delší dobu. Než začnete kopírovat a vkládat kód, věnujte chvilku opětovnému zvážení – jak často na svém webu provádíte změny, jaký obsah máte a může to vašemu webu skutečně pomoci, pokud prodloužíte ukládání do mezipaměti?

  1. Otevřete soubor .htaccess
  2. Zkopírujte a vložte následující:
# Mezipaměť prohlížeče

Platnost vyprší
ExpiresByType image / jpg "přístup 1 rok"
ExpiresByType image / jpeg "přístup 1 rok"
ExpiresByType image / gif "access 1 year"
ExpiresByType image / png "access 1 year"
ExpiresByType text / css "přístup 1 měsíc"
ExpiresByType application / pdf "access 1 month"
ExpiresByType text / x-javascript "přístup 1 měsíc"
ExpiresByType application / x-shockwave-flash "access 1 month"
ExpiresByType image / x-icon "access 1 year"
ExpiresDefault "access 2 days"
 1. Uložit změny

Po uložení změn váš server změní přístupový čas pro lokální ukládání těchto souborů. Pokud si sami pohodlně nemůžete upravovat soubor .htaccess, můžete to udělat také pomocí jednoduchého pluginu.

13. Jak odstranit řetězce dotazů ze statických zdrojů ve WordPressu a zrychlit váš web

Pokud se pokoušíte zrychlit a optimalizovat svůj web WordPress, pravděpodobně narazíte na různé online diagnostické nástroje, které vám s tím mohou pomoci. Doporučujeme vám, abyste provedli testy; řeknou vám, jak dobře vaše webové stránky fungují, a většina z těchto nástrojů vám ukáže podrobnosti o rychlosti vašeho webu.

Například pokud spustíte test GTmetrix, ukáže vám, které obrázky zpomalují váš web. To vám řekne rychlost načítání stylů a skriptů, podrobnosti o minifikaci a mnohem více. Jednou z věcí, které mnoho uživatelů WordPressu najde v horní části seznamu (což znamená, že problém by měl být vyřešen co nejrychleji), je „odstranit řetězce dotazů ze statických zdrojů“. V této části stručně vysvětlíme, jaké jsou řetězce dotazů a jak je rychle odstranit, aby se zvýšila rychlost vašeho webu..

Co jsou řetězce dotazů

Řetězce dotazů jsou části adres URL, které najdete za symbolem otazníku (?) Nebo ampersand (&). Prohlížeče nebo externí aplikace obvykle přidávají tyto části k URL za účelem přidání dalších parametrů.

Například pomocí řetězců dotazů může plugin WordPress předávat URL různé hodnoty, takže je mohou používat jiné aplikace a služby..

https://firstsiteguide.com/?utm_source=twitter&utm_medium=cpm&utm_campaign=twitter

Častěji než ne se po kliknutí na reklamu, článek ze sociálních médií nebo z vaší e-mailové schránky zobrazí poměrně dlouhá adresa URL s řetězci dotazů. Chcete-li analytickým službám sdělit původ vaší návštěvy, přidají se další služby (a samotní lidé) UTM – konkrétní řetězce dotazů, které popisují zdroje, média a kampaně. Obchodníci to používají ke sledování účinnosti svých kampaní. A to je něco zcela normálního; nebojte se o tyto druhy řetězců dotazů.

Proč a kdy byste měli odstranit řetězce dotazů?

GTmetrix odebere řetězce dotazů ze statických zdrojů

Přestože řetězce dotazů jsou důležitou součástí dynamických prvků, mohou vaše stránky WordPress zpomalit, pokud jsou použity ve statických prostředcích. Pokud jste na svém webu někdy otevřeli konzolu prohlížeče, možná jste zjistili, že web zobrazuje čísla verzí skriptů a stylů. Může to vypadat povědomě:

/wp-includes/css/dashicons.min.css?ver=4.4.2

Některé servery pro ukládání do mezipaměti proxy a CDN nemohou tyto prostředky ukládat do mezipaměti. To znamená, že pokaždé, když otevřete web, server vám bude muset soubor zasílat znovu a znovu. A to je něco, co stránky ohromně zpomaluje. Jen to, že jeden řetězec dotazů nijak nezmění, ale když jich hromadíte, věci se mohou stát vážnými. Je konečně čas vyřešit problém a odstranit řetězce dotazů ze statických zdrojů.

Jak odstranit řetězce dotazů ze statických zdrojů

Řetězec dotazu

Existuje několik technik, jak odstranit řetězce dotazů ze statických zdrojů ve WordPress, a chystáme se vám je ukázat. Můžete to provést zkopírováním jednoduché funkce nebo můžete použít několik pluginů WordPress, které problém vyřeší. Ať už si vyberete jakoukoli techniku, nebudete se mýlit – během několika minut odeberete ze statických zdrojů řetězce dotazů a v tuto chvíli zrychlíte svůj web.

Přidejte jednoduchou funkci

První metoda vyžaduje pouze zkopírovat a vložit jednoduchou funkci do souboru features.php. Pokud jste tam někdy přidali nějakou funkci, už víte, že to není tak velká věc. Pokud je to však poprvé, věnujte zvýšenou pozornost, protože jedna malá chyba v souboru může způsobit, že váš web bude nepoužitelný. Chcete-li se cítit bezpečně, vytvořte zálohu souboru, než budete pokračovat.

  1. Otevřete a upravte soubor function.php
  2. Zkopírujte a vložte následující kód:
function _remove_script_version ($ src) {
$ parts = explode ('? ver', $ src);
vrátit $ části [0];
}
add_filter ('script_loader_src', '_remove_script_version', 15, 1);
add_filter ('style_loader_src', '_remove_script_version', 15, 1);
 1. Uložit změny

Zrušte zaškrtnutí této možnosti ve W3 Total Cache

Protože W3 Total Cache je populární plugin, který v současné době počítá více než jeden milion aktivních instalací, je pravděpodobné, že tento plugin již používáte. V takovém případě stačí zrušit zaškrtnutí jedné možnosti z nastavení:

 1. Navigovat do Výkon -> Mezipaměť prohlížeče
 2. Zrušte zaškrtnutí Zabraňte ukládání objektů do mezipaměti po změně nastavení volba
 3. Uložit změny

Použijte zásuvný modul Remove Query Strings from Static Resources

Pokud nechcete sami přidávat kód do funkcí.php sami, můžete pro úlohu použít bezplatný plugin. Odebrat řetězce dotazů ze statických zdrojů je odlehčený a přímý plugin, který udělá totéž, aniž byste se museli dotýkat kódu.

Stačí nainstalovat plugin, aktivovat jej a máte hotovo. Ve chvíli, kdy aktivujete plugin, budou řetězce dotazů odstraněny ze statických zdrojů.

Bez ohledu na techniku, kterou jste použili, odstranění řetězců dotazu by nemělo být obtížný úkol. Nyní, když jste hotovi, můžete spustit další skenování nástroje pro rychlost a výkon podle vašeho výběru, abyste zjistili, zda a jak se skóre (a rychlost vašeho webu) zlepšily.

14. Snižte počet požadavků HTTP a zrychlete web WordPress

Ačkoli načítání webové stránky stačí, stačí kliknout na tlačítko, ale počítače zvládnou mnohem víc. Toto jedno kliknutí a jednu sekundu, které bude trvat, než se stránka zobrazí před vámi, může skrýt desítky, ne-li stovky požadavků HTTP na server. Je zřejmé, že čím více informací jde tam a zpět, tím déle budete muset čekat na načtení webu. Jednou z nejjednodušších věcí, které můžete udělat pro zrychlení vašeho webu, je mít dobrou hostingovou společnost. Ale pokud se rozhodnete jít ještě hlouběji a zrychlíte svůj web WordPress, měli byste se postarat o HTTP požadavky.

Pro začátečníky byste měli vyzkoušet svůj web a zjistit, kolik požadavků trvá, než se načte konkrétní stránka. Existují různé způsoby testování. Místo ukázání všech možností vám stačí zadat URL do Kontrola HTTP požadavků. Výsledky získáte okamžitě a doufejme, že nebudete mít více než 30 ish požadavků. Pokud tak učiníte, je čas snížit počet požadavků HTTP a urychlit váš web WordPress.

Kontrola HTTP požadavků

15. Gravatary nepoužívejte

Pokud používáte výchozí systém komentářů WordPress, používáte také Gravatary. Pokud nyní dostáváte několik komentářů za měsíc, nemusíte se toho příliš zabývat. Pokud však vaši návštěvníci rádi zanechávají rychlé poznámky pod vašimi články, měli byste zvážit odebrání gravitářů z obrázku.

Jakmile vám řekneme, že každý obrázek Gravatar přidá na server další požadavek HTTP, představte si, co se stane, když budete mít na jedné stránce více než sto komentářů? Hádejte, co se stane, když existuje více než stovka dalších požadavků, které tam nemusí být – ano, váš web se zpomalí.

Kontrola požadavků HTTP

Pokud tyto malé obrázky nepotřebujete vedle každého komentáře, stačí přejít na Nastavení -> Diskuse -> Avatary a zrušte zaškrtnutí možnosti zobrazovat avatary v komentářích. Je to snadné. V případě, že musíte mít pouze avatary, měli byste zvážit instalaci systému komentářů třetích stran pro WordPress, který bude řešit věci jinak. Například Disqus je oblíbenou volbou, která dělá ukázky avatarů mnohem rychleji.

16. Odstraňte komentáře, pokud je nepoužíváte

Jak můžete hádat, použití komentářů vyžaduje další soubory. Pokud používáte výchozí systém komentářů, nemusíte dělat nic – je to něco, z čehož máte výhodu a že další žádost je oprávněná. Pokud ale na svém webu nepoužíváte komentáře nebo používáte jiný systém komentářů, měli byste odstranit skript pro odpověď. Chcete-li to provést, musíte zkopírovat následující funkci do souboru features.php:

function comments_clean_header_hook () {
wp_deregister_script ('comment-response');
}
add_action ('init', 'comments_clean_header_hook');

17. Odstraňte emodži

Ano, emodži jsou roztomilí. Ano, každý je používá ve svých počítačích, smartphonech a tabletech. Přestože je WordPress uvedl ve verzi 4.2. to neznamená musíte na svůj web načíst jeden další soubor JS, abyste měli smajlíky. Rychlost vašeho webu by měla být důležitější než emodži (pokud bez nich nemůžete žít).

18. Používejte Sprite CSS ve WordPressu

Jak můžete vidět z testování stránky, každý obrázek vyžaduje HTTP požadavek. To neznamená, že byste měli obrázky odstraňovat, ale měli byste se o ně postarat. Pokud jde o rychlost vašeho webu, přečtěte si, jak optimalizovat obrázky pro WordPress. Pokud však jde o požadavky, můžete počet těchto požadavků HTTP snížit vytvořením Sprite CSS.

Pokud jdete do Spriteme webu, budete moci vybrat všechny obrázky ze stránky, kterou používáte, a zkombinovat je do jednoho souboru. Po změně odkazů na obrázky přidáte velikost obrázku, ale zároveň snížíte počet žádostí. To by mohlo znít protichůdně, ale můžete věci ve skutečnosti urychlit – server bude pracovat s jedním velkým souborem lépe, než když bude muset reagovat na desítky požadavků..

19. Omezte počet tlačítek sociálních médií

Sociální média se stala standardní součástí každého webu. Ať už máte malý osobní nebo obchodní web, nebo provozujete portál s desítkami spisovatelů, budete k němu muset připojit sociální média. To je v pořádku a měli byste to udělat.

Ale pokud jde o zobrazování sociálních tlačítek, méně je více. Přestože jste možná otevřeli účty na tuctu sítí, zobrazte tlačítka pouze pro ty, které vyživujete nejvíce. Každé tlačítko načte svůj vlastní obrázek a další soubory, které mohou zpomalit váš web.

20. Uvolněte skripty a styly, které nepoužíváte

Uvolněte skripty a styly a zrychlete svůj web

Průměrný uživatel WordPress nemá ponětí, co se děje na pozadí. Kdo má čas přemýšlet o skriptech a stylech na webu. Nedivujeme se vám za to, ale nyní, když jsme vás upozornili, věnujte nějaký čas kontrole skriptů a stylů, které nepotřebujete, na svém webu.

Nemusíte být odborník. Už jsme vám ukázali úhledný malý plugin, který vám ukáže všechny skripty a styly, které se načítají na každé z vašich stránek. Pomocí nástroje WP Asset CleanUp můžete snadno rozpoznat soubory, které již nepotřebujete, a můžete je rychle uvolnit. Máte-li více zkušeností s WordPress, plugin vám pomůže izolovat data a později můžete soubory ručně odstranit. Pokud ne, nechte plug-in a nechte ho zpracovat skripty a styly za vás.

21. Zakázat vložení

Pro zlepšení uživatelského prostředí představili vývojáři WordPress nový soubor JS, který umožňuje vkládat videa z různých služeb, jako je YouTube, pouze zkopírováním adresy URL. Stejným způsobem můžete vkládat obrázky a tweety pouze vložením odkazu do Visual Editoru.

Tato funkce je sice úžasná, ale mnoho lidí ji prostě nepoužívá. Pokud se snažíte zrychlit svůj web, je důležitější odebrat jednu žádost než mít náhled videa. Víte, které video vkládáte, takže není nutné mít tento náhled, správně?

Pokud nemáte dobrý kód a stačí si nainstalovat plugin, existuje jednoduchý plugin odstranit vložky z vašeho webu. Pokud dokážete zpracovat několik řádků kódu, který potřebujete pouze zkopírovat, použijte následující funkci a vložte ji do souboru features.php:

function speed_stop_loading_wp_embed () {
if (! is_admin ()) {
wp_deregister_script ('wp-embed');
}
}
add_action ('init', 'speed_stop_loading_wp_embed');

Udělejte si čas a zkontrolujte, zda váš web WordPress neobsahuje tyto nežádoucí požadavky HTTP. I když snížíte počet pouze pro několik stránek, nebo pokud najdete pouze soubor, který nemusíte načítat, bude to úspěch. Nebojte se; i když se vaši uživatelé necítí zvýšení rychlosti, vyhledávače budou.

Závěr: Vždy se starejte o rychlost svého blogu

Pokud na svém webu provedete změny pouze v několika věcech, můžete z toho mít prospěch. Kroky, které jsme popsali v tomto článku, jsou zcela zdarma, takže je nebude bolet vyzkoušet. Nezapomeňte se však o své stránky postarat; pravidelně aktualizujte WordPress, motivy a pluginy a nikdy nezanedbávejte svůj blog.

Někdy ani optimalizovaný web nebude fungovat rychle. V takovém případě budete muset hledat jinou hostingovou společnost nebo zvážit zaplacení dalších peněz za spravovaný nebo dedikovaný server.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Liked Liked